صفحه شخصی احد آمالی    
 
نام و نام خانوادگی: احد آمالی
استان: آذربایجان شرقی - شهرستان: بستان آباد
رشته: کارشناسی ارشد عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  طراح سازه
شماره نظام مهندسی:  8408
تاریخ عضویت:  1389/01/30
 روزنوشت ها    
 

 ساختمان اداری گلفام بخش معماری

3

ساختمان اداری گلفام ، برنده جایزه معمار سال خاورمیانه در بخش پروژه تجاری سال 2015
۱۳۹۴/۹/۸

آرشیتکت : شرکت معماری حرکت سیال - رضا دانشمیر - کاترین اسپیریدونوف

موقعیت مکانی : تهران

مساحت : 3000 مترمربع

سال ساخت : 2012 - 2008

ساختمان اداری گلفام در زمینی با مساحت 637.5 مترمربع در خیابان جردن واقع شده است ، این ساختمان 5 طبقه شامل 15 دفتر اداری مجزا ، پیلوتی، لابی، انباری، پارکینگ و دیگر فضاهای عمومی می باشد .

این دفاتر در میان دو حجم U شکل قرار گرفته‌اند که به صورت معکوس به همدیگر چسبیده‌اند همچنین فضاهای گردشی مجتمع در فضای همپوشانی بین این دو حجم قرار گرفته‌اند .

در ضلع شمالی و در قسمت میانی ساختمان حجم شناور چوبی به صورت مارپیچی در آمده است که حس حرکت درونی را به ساکنین منتقل می کند و با تغییر میزان نور در ساعات مختلف روز ترکیبی از سایه روشن در فضای داخلی مجتمع شکل می گیرد ، کانسپت اصلی معماری این ساختمان ایجاد یک فضای خالی مرکزی برای تامین روشنایی در طول روز و جریان هوای تازه به داخل فضای مجتمع ، همچنین ایجاد سلسله فضاهای متنوع و ناهمگون در بین واحد بود .

به دلیل اینکه این نورگیر مرکزی موجب کاهش قابل توجهی از فضای ساختمان می شود، راه حلی برای بازگرداندن فضاهای از دست رفته اتخاذ شد ، برای این منظور یک سری احجام شناور در فضای میانی طراحی شد که از لحاظ فرم و متریال با حجم اصلی ساختمان متفاوت بوده و با فضای دفاتر اداری سازگار شده است که به عنوان محلی برای برگزاری جلسات اداری در نظر گرفته شده است .


سه شنبه 17 آذر 1394 ساعت 10:04  
 نظرات    
 
امیریاشار فیلا 12:11 سه شنبه 17 آذر 1394
0
 امیریاشار فیلا

سپاس از شما جناب مهندس آمالی.